Araba Cam Filmi Hakkında Merak Edilenler


Cam Filmi Serbest mi ?
 İlk olarak cam filmleri 01.04.2017 tarihinde çıkan kararname ile serbest denilmişti. Bizde serbest lafını duyunca koyu koyu cam filmlerini arabamıza çektirmeye başladık. Tabi bu konuda abarttığımız gören hükümet yetkilileri yeni yasa ile artık cam filmine ceza yazmaya başladılar. 2 ay boyunca yasaklarda 427 tl ceza yazıp, cam filmini söktürdüler. Daha sonra yetkililerden açıklama gelerek koyu olmamak şartıyla cam filmlerini serbest bıraktılar. Şimdi ben sizlere yasak veya serbest sizi ilgilendirmeyecek öneride bulunacağım. Sizin aklınızdaki cam filmini ruhsata nasıl işletirim, cam filmi ruhsata işlenir mi, cam filminden ceza yememek için ne yapmalıyım gibi sorularınızın cevaplarını bu konu altında vereceğim.
Cam filmi ruhsata işlenir mi ?
Bu konuda o kadar soru geliyor ki sitede konu açmak zorunda hissettim kendimi ama sizlere çokta sevindirici haberler veremeyeceğim. Cam filmleri aracın fabrika çıkışında R43 camlar mevcut ise ancak o durumlarda ruhsata işletilebilir. Eğer ki camınız bu şekilde değilse kesinlikle ruhsata işletmeniz mümkün değildir. Diyelim ki sağlık yönünden yani cildinizde bir rahatsızlık var ve güneşin zararlı ışınlarından korunmanız gerekmektedir, bunun için doktor raporlarınızı arabanızda bulundurmanız gerekmektedir. Tabi bu durumda da serbest olduğu söylenemez. Yasak olmasının sebebi ise içerinin görünmemesi güvenlik açısından risk oluşturmaktadır. Bunun önüne geçmek için yasaklanmıştır. Tekrar etmek istiyorum fabrika çıkışı R43 cam olan araçlar sadece ruhsatta arka 3 cam siyah diye ruhsatta geçmektedir.
Cam Filmi Artık Serbest mi ?
Emniyet genel müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre koyu olmamak şartıyla cam filmi serbest olmuştur.

“Araba Cam Filmi Hakkında Merak Edilenler” için bir yorum

  1. 2 sene önce 1 aylığına yasaklanan daha sonra gelen tepkilerle beraber serbest bırakılan cam filmleri şuan tamamen serbesttir. Ruhsata işletip boşa masraf yapmanıza gerek yoktur.

Bir cevap yazın